ENTRY LIST – 2017 ASIAN TOUR Q-SCHOOL : FINAL STAGE

NO NAME COUNTRY FINAL STAGE COURSE STAGE 1 QUALIFIERS
1 RICK KULACZ AUS WEST – NORTH
2 MARCUS BOTH AUS WEST – NORTH
3 RICHARD GREEN AUS WEST – NORTH
4 ADAM BLYTH AUS WEST – NORTH
5 TODD SINNOT AUS WEST – NORTH
6 JARRYD FELTON AUS WEST – NORTH
7 UNHO PARK AUS WEST – NORTH
8 DAVID GLEESON AUS WEST – NORTH
9 ADAM GROOM AUS WEST – NORTH
10 SCOTT BARR AUS WEST – NORTH
11 JACK WILSON AUS EAST – SOUTH SEC. A – SUV
12 AUSTIN BAUTISTA AUS EAST – SOUTH SEC. A – SUV
13 JAKE HIGGINBOTTOM AUS EAST – SOUTH SEC. A – SUV
14 MARTIN DIVE AUS EAST – SOUTH SEC. B – SUV
15 NATHAN MILLER AUS EAST – SOUTH SEC. B – SUV
16 BRAD SMITH AUS EAST – SOUTH SEC. B – SUV
17 NEVEN BASIC AUS WEST – NORTH SEC. B – WIN
18 JUNSEOK LEE AUS WEST – NORTH SEC. B – WIN
19 NATHAN BUZIMKIC AUS WEST – NORTH SEC. B – WIN
1 SHAKHAWAT SOHEL HOSSAIN BAN EAST – SOUTH
2 ARAF SHARDD BAN EAST – SOUTH
1 HAKEEM JEFRI BRU EAST – SOUTH
1 LINDSAY RENOLDS CAN EAST – SOUTH SEC. A – SUV
2 SANG LEE CAN EAST – SOUTH SEC. A – SUV
3 BRIAN JUNG CAN EAST – SOUTH SEC. A – WIN
4 SCOTT SECORD CAN WEST – NORTH SEC. B – WIN
1 LIU YAN WEI CHN WEST – NORTH
2 ZHENG OUYANG CHN WEST – NORTH
3 WENYI HUANG CHN WEST – NORTH
4 HUILIN ZHANG CHN EAST – SOUTH
5 YUTING HAN CHN EAST – SOUTH
1 DANIEL ZULUAGA COL EAST – SOUTH SEC. B – SUV
3 SANTIAGO RUIZ COL EAST – SOUTH SEC. B – SUV
1 SIMON GRIFFITHS ENG WEST – NORTH
2 STEVE LEWTON ENG WEST – NORTH
3 CHRIS RODGERS ENG WEST – NORTH
4 CRAIG HINTON ENG EAST – SOUTH
5 LUKE JOY ENG EAST – SOUTH
6 JORDAN GARNISH ENG EAST – SOUTH
7 WILLIAM HARROLD ENG WEST – NORTH SEC. B – WIN
8 STEVE PARRY ENG EAST – SOUTH SEC. B – WIN
1 VICTOR OSTERBY DEN WEST – NORTH SEC. B – WIN
1 SAM LEE FIJ EAST – SOUTH SEC. A – SUV
1 TEEMU PUTKONEN FIN EAST – SOUTH SEC. A – SUV
2 JANNE KASKE FIN EAST – SOUTH SEC. B – SUV
1 JEROME LANDO CASANOVA FRA EAST – SOUTH SEC. B – WIN
1 ALVIN CHEUNG HKG WEST – NORTH
2 SHINICHI MIZUNO HKG EAST – SOUTH
1 DANIEL MASRIN INA WEST – NORTH
2 RORY HIE INA WEST – NORTH
3 GEORGE GANDRANATA INA WEST – NORTH
4 IAN ANDREW INA EAST – SOUTH
5 JORDAN IRAWAN INA EAST – SOUTH
1 KHALIN JOSHI IND WEST – NORTH
2 C. MUNIYAPPA IND WEST – NORTH
3 HONEY BAISOYA IND WEST – NORTH
4 AJEETESH SANDHU IND WEST – NORTH
5 M. DHARMA IND WEST – NORTH
6 UDAYAN MANE IND WEST – NORTH
7 ASHOK KUMAR IND WEST – NORTH
8 SUJJAN SINGH IND WEST – NORTH
9 DEEPINDER SINGH KULLAR IND WEST – NORTH
10 GAURAV PRATAP SINGH IND EAST – SOUTH
11 VEER AHLAWAT IND EAST – SOUTH
12 AMAN RAJ IND EAST – SOUTH
13 MANU GANDAS IND EAST – SOUTH
14 ABHIJIT SINGH CHADHA IND EAST – SOUTH
15 ARJUN PRASAD (A) IND WEST – NORTH SEC. B – WIN
1 ALESSANDRO TADINI ITA WEST – NORTH SEC. B – WIN
1 NIALL KEARNEY IRL EAST – SOUTH SEC. B – SUV
1 DAISUKE MARUYAMA JPN WEST – NORTH
2 MASANORI KOBAYASHI JPN WEST – NORTH
3 TETSUJI HIRATSUKA JPN WEST – NORTH
4 MASARU TAKAHASHI JPN WEST – NORTH
5 AKINORI TANI JPN WEST – NORTH
6 MIKUMU HORIKAWA JPN EAST – SOUTH SEC. A – SUV
7 JUNYA KAMESHIRO JPN EAST – SOUTH SEC. A – SUV
8 NARUTOSHI YAMAOKA JPN EAST – SOUTH SEC. A – SUV
9 MOTONARI NAKAGAWA JPN EAST – SOUTH SEC. A – SUV
10 MITSUMASA TAMURA JPN EAST – SOUTH SEC. A – WIN
11 SHOTARO ONUKI JPN EAST – SOUTH SEC. A – WIN
12 YUKI KAJIMURA JPN EAST – SOUTH SEC. A – WIN
13 YUKI SHINO JPN EAST – SOUTH SEC. A – WIN
14 SHINIJI TOMIMURA JPN EAST – SOUTH SEC. B – SUV
15 SHUNTA MAEWAKURA JPN EAST – SOUTH SEC. B – SUV
16 KENTO NAKAI JPN EAST – SOUTH SEC. B – WIN
17 YOSHINOBU TSUKADA JPN EAST – SOUTH SEC. B – WIN
1 SUNGMAN LEE KOR WEST – NORTH
2 GIWHAN KIM KOR WEST – NORTH
3 M.K.HAN (MINKYU HAN) KOR WEST – NORTH
4 JUNSUNG KIM KOR WEST – NORTH
5 JUNSUB PARK KOR WEST – NORTH
6 TAEWOO KIM (1468) KOR WEST – NORTH
7 SUNGHO LEE KOR WEST – NORTH
8 HEUNGCHOL JOO KOR WEST – NORTH
9 HYOWON PARK KOR WEST – NORTH
10 TAEHOON KIM KOR WEST – NORTH
11 SOONSANG HONG KOR WEST – NORTH
12 YIKEUN CHANG KOR WEST – NORTH
13 YUNHAN JEONG KOR EAST – SOUTH SEC. A – SUV
14 YOON SANGPIL KOR EAST – SOUTH SEC. A – WIN
15 CHANWOO KIM KOR EAST – SOUTH SEC. A – WIN
16 CHUNGMAN CHOE KOR EAST – SOUTH SEC. A – WIN
17 JUNHYEOK PARK KOR EAST – SOUTH SEC. B – SUV
18 SEONGHYEON JEON KOR EAST – SOUTH SEC. B – SUV
19 JAESEUNG KIM KOR EAST – SOUTH SEC. B – SUV
20 GYEONGJUN LEE KOR EAST – SOUTH SEC. B – SUV
21 JUNHYUK LEE KOR EAST – SOUTH SEC. B – SUV
22 SONGGYU YOO KOR EAST – SOUTH SEC. B – WIN
23 YOUNGJEA BYUN KOR EAST – SOUTH SEC. B – WIN
24 GITAEK LEE KOR EAST – SOUTH SEC. B – WIN
25 DONGMIN LEE KOR EAST – SOUTH SEC. B – WIN
26 KOOKHYAN KIM KOR EAST – SOUTH SEC. B – WIN
1 BEN LEONG MAS WEST – NORTH
2 LOW KHAI JEI MAS WEST – NORTH
3 ARIE IRAWAN MAS WEST – NORTH
4 SOLOMON ROSIDIN MAS WEST – NORTH
5 BRANDON LAU MAS WEST – NORTH
6 LEUNKWANG KIM MAS WEST – NORTH
7 LION GOH MAS EAST – SOUTH
8 KEEGAN KAM MAS EAST – SOUTH
9 JONATHAN WONG MAS EAST – SOUTH
10 SHAHRIFFUDDIN ARIFFIN MAS EAST – SOUTH
11 DAENG ABD RAHMAN MAS EAST – SOUTH
1 YE HTET AUNG MYA WEST – NORTH
1 JAY BAYRON PHI WEST – NORTH
2 MICHAEL BIBAT PHI WEST – NORTH
1 THOMAS BOSCO-CWIOK POL EAST – SOUTH SEC. B – SUV
1 MATHIAM KEYSER RSA WEST – NORTH
2 SEAN BRADLEY RSA EAST – SOUTH SEC. A – SUV
3 TRISTEN STRYDOM RSA EAST – SOUTH SEC. A – WIN
1 JAMES BYRNE SCO WEST – NORTH
1 MARC KAWASOE SGP WEST – NORTH
2 JOHNSON POH SGP WEST – NORTH
3 JOHNATHAN WOO SGP WEST – NORTH
4 KOH DENG SHAN SGP EAST – SOUTH
5 MITCHELL SLORACH SGP EAST – SOUTH
6 REAGAN PNG SGP EAST – SOUTH
7 CHOO TZE HUANG SGP EAST – SOUTH
1 DANIEL CHOPRA SWE WEST – NORTH
2 OSKAR ARVIDSON SWE WEST – NORTH
3 ANDREAS GRONKVIST SWE EAST – NORTH SEC. A – SUV
4 HENRIC STUREHED SWE EAST – SOUTH SEC. B – WIN
1 MICHAEL HARRADINE (A) SWI EAST – SOUTH SEC. B – SUV
1 JAZZ JANEWATTANANOND THA WEST – NORTH
2 GUNN CHAROENKUL THA WEST – NORTH
3 NAMCHOK TANTIPOKHAKUL THA WEST – NORTH
4 SATTAYA SUPUPRAMAI THA WEST – NORTH
5 TIRAWAT KAEWSIRIBANDIT THA WEST – NORTH
6 CHAWALIT PLAPHOL THA WEST – NORTH
7 ARNOND VONGVANIJ THA WEST – NORTH
8 THAMANOON SRIROJ THA WEST – NORTH
9 UDORN DUANGDECHA THAI WEST – NORTH
10 CHANAT SAKULPHAISAN THA WEST – NORTH
11 DONLAPHATCHAI NIYOMCHON THA WEST – NORTH
12 PIJIT PETCHKASEM THA WEST – NORTH
13 NIRUN SAE-UNG THA WEST – NORTH
14 SORACHUT HANSAPIBAN THA WEST – NORTH
15 PANAKORN UTHAIPAS THA WEST – NORTH
16 PERADOL PANYATHANASEDH THAI WEST – NORTH
17 KEVIN TECHAKANOKBOON THA WEST – NORTH
18 RATHTHEE SIRITHANAKUNSAK THA WEST – NORTH
19 SETTEE PRAKONGVECH THA WEST – NORTH
20 SOMSAK KHAOPRATUM THAI WEST – NORTH
21 PASAMET POGAMNERD THA WEST – NORTH
22 JAKRAPHAN PREMSIRIGORN THA WEST – NORTH
23 KASIDIT LEPKURTE THA EAST – SOUTH
24 CHANACHOK DEJPIRATANAMONGKOL THA EAST – SOUTH
25 NATTAPONG NIYOMCHON THAI EAST – SOUTH
26 THEPBADIN AMARANAN THAI EAST – SOUTH
27 POOSIT SUPUPRAMAI THA EAST – SOUTH
28 PAWIN INGKHAPRADIT THA EAST – SOUTH SEC. A – SUV
29 KITDANAI SUPHASIRISES THA EAST – SOUTH SEC. A – SUV
30 NATTAWAT SUVANAJANAKORN THA EAST – SOUTH SEC. A – SUV
31 NITTITHORN THIPPONG THA EAST – SOUTH SEC. A – WIN
32 PANUVICH ONCHU THA EAST – SOUTH SEC. A – WIN
33 CHARNG-TAI SUDSOM THA EAST – SOUTH SEC. B – SUV
34 TAWIT POLTHAI THA EAST – SOUTH SEC. B – SUV
35 PURILARP EUAMMONGKOL THA EAST – SOUTH SEC. B – SUV
36 VARANYU RATTANAPHIBOONKIJ THA EAST – SOUTH SEC. B – SUV
37 EKTHUMRONG LUANGANURUK THA EAST – SOUTH SEC. B – SUV
38 PITIPAT PITIMANA-ARE THA EAST – SOUTH SEC. B – SUV
1 LEE CHIEH PO TPE WEST – NORTH
2 HSU CHIH JIEH TPE WEST – NORTH
3 LAI WEI LUN TPE WEST – NORTH
4 WANG WEI LUN TPE WEST – NORTH
5 LEE CHIA HAO TPE WEST – NORTH
6 LIU WEI HOU TPE EAST – SOUTH
7 PENG HUNG CHING TPE EAST – SOUTH
8 K P LIN TPE EAST – SOUTH
9 WANG TSUNG CHIEH TPE EAST – SOUTH
10 WANG CHENG CHIH TPE EAST – SOUTH
11 HUANG CHI TPE EAST – SOUTH SEC. B – WIN
1 BRETT MUNSON USA WEST – NORTH
2 DODGE KEMMER USA WEST – NORTH
3 NICOLAS PAEZ USA WEST – NORTH
4 MICAH LAUREN SHIN USA WEST – NORTH
5 NICK SHERWOOD USA WEST – NORTH
6 SAM CYR USA WEST – NORTH
7 JOSH SALAH USA WEST – NORTH
8 JOHN CATLIN USA WEST – NORTH
9 HAN LEE USA WEST – NORTH
10 JAMES BOWEN USA WEST – NORTH
11 YOUNG NAM USA WEST – NORTH
12 YOON CHUNG USA WEST – NORTH
13 KELBY BURTON USA EAST – SOUTH SEC. A – SUV
14 JOSHUA MANSKE USA EAST – SOUTH SEC. A – SUV
15 JARIN TODD USA EAST – SOUTH SEC. A – SUV
16 KEVIN MCLISTER USA EAST – SOUTH SEC. A – SUV
17 KIM TAEKSOO KYUNG USA EAST – SOUTH SEC. A – SUV
18 DINO A. GIOCOMAZZI USA EAST – SOUTH SEC. A – WIN
19 SEJUN YOON USA EAST – SOUTH SEC. B – SUV
20 SIHWAN KIM USA EAST – SOUTH SEC. B – SUV
21 ROBERTO GALLETTI USA EAST – SOUTH SEC. B – SUV
22 RYAN MCCORMICK USA EAST – SOUTH SEC. B – WIN
23 MICHAEL MILLER USA EAST – SOUTH SEC. B – WIN
24 SCOTT SMYERS USA EAST – SOUTH SEC. B – WIN
25 JEFFREY KANG USA EAST – SOUTH SEC. B – WIN
26 DYLAN HELEY USA EAST – SOUTH SEC. B – WIN
27 WILLIAM CANNON USA EAST – SOUTH SEC. B – WIN
377
1 WOLMER MURRILO VEN EAST – SOUTH SEC. B – SUV
1 MARK WILLIAMS ZIM WEST – NORTH
222