King's Cup

Nov 29 - Dec 2

Prize money: US$500,000

Note: HFH RANK refers to players’ rankings on the Asian Tour’s Habitat for Humanity Standings following the King's Cup.

TEE Time PLAYER Score
GROUP 1
1
  • 06:30
Hyun-Bin PARK2
1
  • 06:30
Natchanon VARAPORNKITTIRAT3
1
  • 06:30
Kunal BHASIN-4
GROUP 2
1
  • 06:40
Chiang Chen-chih -10
1
  • 06:40
Ajeetesh SANDHU-2
1
  • 06:40
Donlaphatchai NIYOMCHON6
GROUP 3
1
  • 06:50
Chawinroj KROBTEERANON13
1
  • 06:50
Chris S RODGERS-11
1
  • 06:50
Jakraphan PREMSIRIGORN1
GROUP 4
1
  • 07:00
Noppawut LAPANUPAT3
1
  • 07:00
KAO Shang-hung 1
1
  • 07:00
Tawan PHONGPHUN-3
GROUP 5
1
  • 07:10
Anthony KANG-7
1
  • 07:10
Thitiphun CHUAYPRAKONG-7
1
  • 07:10
Tim STEWART-2
GROUP 6
1
  • 07:20
Thammanoon SRIROJ-8
1
  • 07:20
Guido VAN DER VALK2
1
  • 07:20
Pawin INGKHAPRADIT-5
GROUP 7
1
  • 07:30
Darren TAN-7
1
  • 07:30
Sirapong MAITREEYEUNYONG3
1
  • 07:30
Kalle SAMOOJA1
GROUP 8
1
  • 07:40
Pablo HERRERIA1
1
  • 07:40
Napat SIRITAT0
1
  • 07:40
George GANDRANATA2
GROUP 9
1
  • 07:50
Lindsay M RENOLDS-2
1
  • 07:50
Apichart PAPITAK4
1
  • 07:50
Iain STEEL-3
GROUP 10
1
  • 08:00
Prin SIRISOMMAI0
1
  • 08:00
KOH Deng Shan-1
1
  • 08:00
Thepbodin AMARANAN-3
GROUP 11
1
  • 08:10
Porameth SONTHIRATI-4
1
  • 08:10
Quincy QUEK-9
1
  • 08:10
Sorachut Hansapiban 0
GROUP 12
1
  • 08:20
Wittawat SAE-UNG-6
1
  • 08:20
CHAN Shih-Chang-2
1
  • 08:20
Teerapat PUNGLAMYAI8
GROUP 13
10
  • 06:30
KHAOPRATUM Somsak-1
10
  • 06:30
Samuel CYR-3
10
  • 06:30
Pasavee LERTVILAI2
GROUP 14
10
  • 06:40
Pasamet POGAMNERD1
10
  • 06:40
Elmer SALVADOR-10
10
  • 06:40
Raththee SIRITHANAKUNSAK1
GROUP 15
10
  • 06:50
Sattaya SUPUPRAMAI0
10
  • 06:50
Adam GROOM-2
10
  • 06:50
Pol KEMMARAT4
GROUP 16
10
  • 07:00
Pariya JUNHASAVASDIKUL-9
10
  • 07:00
Marcus BOTH-3
10
  • 07:00
Himmat RAI0
GROUP 17
10
  • 07:10
Thongchai JAIDEE-8
10
  • 07:10
David GLEESON8
10
  • 07:10
Prom MEESAWAT-10
GROUP 18
10
  • 07:20
Chapchai NIRAT-3
10
  • 07:20
Sung LEE-3
10
  • 07:20
Mardan MAMAT-11
GROUP 19
10
  • 07:30
Boonchu RUANGKIT-10
10
  • 07:30
Joonas GRANBERG-4
10
  • 07:30
Kiradech APHIBARNRAT-9
GROUP 20
10
  • 07:40
Peradol PANYATHANASEDH-4
10
  • 07:40
Zaw MOE-2
10
  • 07:40
Mars PUCAY-5
GROUP 21
10
  • 07:50
Seukhyun BAEK-4
10
  • 07:50
Javi COLOMO-7
10
  • 07:50
Namchok TANTIPOKHAKUL8
GROUP 22
10
  • 08:00
Piya SWANGARUNPORN-9
10
  • 08:00
Chih Bing LAM-6
10
  • 08:00
Wasin SRIPATTRANUSORN-6
GROUP 23
10
  • 08:10
Ross BAIN-4
10
  • 08:10
Chawinroj RUNGSRICHAI-2
10
  • 08:10
Benjamin FOX2
GROUP 24
10
  • 08:20
Varan ISRABHAKDI4
10
  • 08:20
Zhiqun LAM6
10
  • 08:20
Teerawat POIPONG2
GROUP 25
1
  • 11:00
Vuttipong PUANGKAEW-4
1
  • 11:00
Jay BAYRON5
1
  • 11:00
Taiki HARA-4
GROUP 26
1
  • 11:10
SUNG Mao-chang 0
1
  • 11:10
Nadeem INYAT-5
1
  • 11:10
Gerry NORQUIST1
GROUP 27
1
  • 11:20
Panuphol PITTAYARAT-5
1
  • 11:20
Rick KULACZ-1
1
  • 11:20
Felipe AGUILAR-5
GROUP 28
1
  • 11:30
Rattanon WANNASRICHAN-5
1
  • 11:30
Peter KARMIS3
1
  • 11:30
Jazz JANEWATTANANOND-4
GROUP 29
1
  • 11:40
Thaworn WIRATCHANT-9
1
  • 11:40
CHAN Yih-shin -2
1
  • 11:40
Udorn DUANGDECHA-11
GROUP 30
1
  • 11:50
Prayad MARKSAENG-5
1
  • 11:50
Andrew DODT-4
1
  • 11:50
In-Woo LEE3
GROUP 31
1
  • 12:00
Darren BECK-2
1
  • 12:00
Joongkyung MO-6
1
  • 12:00
Gunn CHAROENKUL-8
GROUP 32
1
  • 12:10
LIN Wen-tang-10
1
  • 12:10
Panuwat MUENLEK-6
1
  • 12:10
Martin ROMINGER-6
GROUP 33
1
  • 12:20
Arnond VONGVANIJ-9
1
  • 12:20
Michael TRAN-5
1
  • 12:20
Tanutchan PUAKTES1
GROUP 34
1
  • 12:30
LIN Wen-hong-5
1
  • 12:30
Atthaphon SRIBOONKAEW-2
1
  • 12:30
Guy WOODMAN-2
GROUP 35
1
  • 12:40
Kwanchai TANNIN2
1
  • 12:40
Wade ORMSBY-10
1
  • 12:40
Thanyakon KHRONGPHA3
GROUP 36
1
  • 12:50
Kittiroj CHANTHAROTTHAI-4
1
  • 12:50
Yoshinobu TSUKADA-4
1
  • 12:50
Ronnachai JAMNONG-3
GROUP 37
10
  • 11:00
Philip MATSSON-2
10
  • 11:00
Artemio MURAKAMI14
10
  • 11:00
Pravee VISALKIT1
GROUP 38
10
  • 11:10
Pannakorn UTHAIPAS-13
10
  • 11:10
Hsu Mong-nan 2
10
  • 11:10
Jhonnel ABABA-2
GROUP 39
10
  • 11:20
Jia-Yu LU5
10
  • 11:20
Poosit SUPUPRAMAI7
10
  • 11:20
Siva Chandhran S.-2
GROUP 40
10
  • 11:30
Tse-Peng CHANG-3
10
  • 11:30
Pattaraphol KHANTHACHA2
10
  • 11:30
Adam BLYTH-1
GROUP 41
10
  • 11:40
Lu Wen-teh -1
10
  • 11:40
Apisit NIMNUAL-2
10
  • 11:40
Jonathan MOORE-5
GROUP 42
10
  • 11:50
Unho PARK-6
10
  • 11:50
Annop TANGKAMOLPRASERT-4
10
  • 11:50
Miguel TABUENA-3
GROUP 43
10
  • 12:00
Ron HARVEY JR.-1
10
  • 12:00
Pijit PETCHKASEM0
10
  • 12:00
Antonio LASCUNA-4
GROUP 44
10
  • 12:10
Pornsakon TIPSANIT-1
10
  • 12:10
Shaaban HUSSIN0
10
  • 12:10
Jesper KENNEGARD-2
GROUP 45
10
  • 12:20
Steve LEWTON2
10
  • 12:20
Suttijet KOORATANAPISAN-8
10
  • 12:20
Simon GRIFFITHS-5
GROUP 46
10
  • 12:30
Danny CHIA4
10
  • 12:30
LIN Keng-Chi 5
10
  • 12:30
Chaiput DARAPANICH-3
GROUP 47
10
  • 12:40
Chia-Shen HSU6
10
  • 12:40
Ratchapol JANTAVARA-3
10
  • 12:40
James BYRNE-5
GROUP 48
10
  • 12:50
Prasertsak PONGSAWALEESRI7
10
  • 12:50
Sukree OTHMAN-3
10
  • 12:50
Somkiat SRISA-NGA2