Queen's Cup hosted by Jaidee Foundation

Nov 29 - Dec 2

Prize money: US$500,000

Note: HFH RANK refers to players’ rankings on the Asian Tour’s Habitat for Humanity Standings following the Queen's Cup hosted by Jaidee Foundation.

TEE Time PLAYER Score
GROUP 1
1
  • 07:30
Philip MATSSON12
1
  • 07:30
Hyunwoo RYU3
1
  • 07:30
WANG Wei-lun3
GROUP 2
1
  • 07:40
Ronnachai JAMNONG-1
1
  • 07:40
Rakhyun CHO0
1
  • 07:40
Daniel IM1
GROUP 3
1
  • 07:50
Masaru TAKAHASHI-1
1
  • 07:50
Honey BAISOYA-3
1
  • 07:50
Dodge KEMMER-3
GROUP 4
1
  • 08:00
Thitipat PHATAM1
1
  • 08:00
Raththee SIRITHANAKUNSAK2
1
  • 08:00
Wongsakorn CHOOWONG-2
GROUP 5
1
  • 08:10
Anthony KANG-1
1
  • 08:10
Ben LEONG-4
1
  • 08:10
Samuel CHIEN-1
GROUP 6
1
  • 08:20
Wolmer MURILLO1
1
  • 08:20
Poosit SUPUPRAMAI-2
1
  • 08:20
Anura ROHANA-4
GROUP 7
1
  • 08:30
Rattanon WANNASRICHAN-5
1
  • 08:30
CHOO Tze Huang1
1
  • 08:30
Danny MASRIN-4
GROUP 8
1
  • 08:40
Charng-Tai SUDSOM-5
1
  • 08:40
Tirawat KAEWSIRIBANDIT-4
1
  • 08:40
K P LIN-3
GROUP 9
1
  • 08:50
Abhijit CHADHA-5
1
  • 08:50
Pawin INGKHAPRADIT-6
1
  • 08:50
Kasidit LEPKURTE-4
GROUP 10
1
  • 09:00
Wisut ARTJANAWAT-1
1
  • 09:00
Rashid KHAN-4
1
  • 09:00
Andrew MARTIN-3
GROUP 11
1
  • 09:10
Kshitij Naveed KAUL -3
1
  • 09:10
Ratchapol JANTAVARA-4
1
  • 09:10
Kammalas NAMUANGRUK0
GROUP 12
1
  • 09:20
Piya SWANGARUNPORN-7
1
  • 09:20
Namchok TANTIPOKHAKUL-6
1
  • 09:20
Tawan PHONGPHUN-6
GROUP 13
1
  • 09:30
Chonlatit Chuenboonngam 1
1
  • 09:30
Suteepat PRATEEPTIENCHAI-7
1
  • 09:30
Khattawan POOKAWANACH-4
GROUP 14
1
  • 09:40
Chanat SAKULPOLPHAISAN-4
1
  • 09:40
Peradol PANYATHANASEDH-7
1
  • 09:40
Pelle EDBERG-5
GROUP 15
1
  • 09:50
Suttijet KOORATANAPISAN-8
1
  • 09:50
Vanchai LUANGNITIKUL (A)-4
1
  • 09:50
M DHARMA-5
GROUP 16
1
  • 10:00
Pannakorn UTHAIPAS-8
1
  • 10:00
Giwhan KIM-5
1
  • 10:00
LIN Wen-tang-9
GROUP 17
1
  • 10:10
Sajawat SRIPRASIT-5
1
  • 10:10
Tanutchan PUAKTES-6
1
  • 10:10
Panupol SRICHAI1
GROUP 18
1
  • 10:20
Thaworn WIRATCHANT-5
1
  • 10:20
LU Wei-Chih-8
1
  • 10:20
Phachara KHONGWATMAI-6
GROUP 19
1
  • 10:30
Nirun SAE-UENG-8
1
  • 10:30
Andrew DODT-7
1
  • 10:30
Udorn DUANGDECHA-6
GROUP 20
1
  • 10:40
Pavit TANGKAMOLPRASERT-10
1
  • 10:40
Witchayanon Chothirunrungrueng -4
1
  • 10:40
Joohyung KIM-3
GROUP 21
1
  • 10:50
Kosuke HAMAMOTO-8
1
  • 10:50
Runchanapong YOUPRAYONG (A)-5
1
  • 10:50
Suradit YONGCHAROENCHAI-6
GROUP 22
1
  • 11:00
Danny CHIA-5
1
  • 11:00
Chapchai NIRAT-12
1
  • 11:00
Amardip MALIK0
GROUP 23
1
  • 11:10
Jaturon DUANGPHAICHOOM-3
1
  • 11:10
Shiv KAPUR-11
1
  • 11:10
Atiruj WINAICHAROENCHAI-7
GROUP 24
1
  • 11:20
Sarit Suwannarut -11
1
  • 11:20
Sihwan KIM-9
1
  • 11:20
Johannes VEERMAN-17
GROUP 25
1
  • 11:30
Natipong SRITHONG-13
1
  • 11:30
Jazz JANEWATTANANOND-16
1
  • 11:30
Miguel TABUENA-20